Rozdanie nagród

28.03 w Szkole Podstawowej nr 1 w Sopocie odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla uczestników przeglądu teatralnego. Grupa starszaków z naszego przedszkola zaprezentowała przedstawienie „Smok Wawelski” i zajęła trzecie miejsce. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i gadżety. Serdecznie gratulujemy!

Zajęcia edukacyjne w bibliotece

27.03 wybraliśmy się do biblioteki na zajęcia edukacyjne dotyczące wiosny. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, rozwiązywaliśmy zagadki oraz tańczyliśmy do wiosennych rytmów. Wykonaliśmy też kolorowe motyle, które będą wspaniałą ozdobą naszej sali.

Prezentacja Konrada

W ramach projektu edukacyjnego „Najlepsze bo.. polskie” Konrad wraz z mamą opowiedzieli nam o najlepszych piłkarzach z kadry narodowej. Piękny plakat pokaźnych rozmiarów, przedstawiający zdjęcia i opisy, doskonale zobrazował (nawet dziewczynkom) piękno piłki nożnej. Dziękujemy mamie i Konradowi!

Pierwszy dzień wiosny

21.03 obchodziliśmy hucznie pierwszy dzień wiosny, kilka dni temu wysialiśmy nasiona na kiełki w naszej sali i obserwowaliśmy ich wzrost przez szkło powiększające. Dzieci wykonały marzanny i paląc je w ogrodowym przedszkolnym grillu, pożegnały zimę. Chętne dzieci wzięły też udział …

Konkurs kulinarny

20.03 odbył się w naszym przedszkolu konkurs kulinarny „Świat na talerzu”. Zaprosiliśmy do udziału w nim dzieci z innych przedszkoli. Profesjonalne Jury złożone z Pani Magdy intendentki, Pana Piotra męża przedszkolnej kucharki oraz profesjonalnego kucharza taty Marcelka z drugiej grupy …