ROK SZKOLNY 2020/2021

KONCERT MUZYCZNY

19.04 odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny online „Wiosna na góralską nutę”  kapeli folkowej „Góralska Hora”

http://www.zespolgoralski.pl/video_muzyka_etniczna.html

KONCERT WIELKANOCNY

2.04 dzieci obejrzały online koncert wielkanocny „O kurce, palmie i Baranku Wielkanocnym” w wykonaniu grupy Pro Arte. W roli głównej najpiękniejszy instrument świata – skrzypce.

https://www.youtube.com/watch?v=jaDZ65DpKtc

 

LEGENDY ZNAD MORZA

23.03 Teatr Qfer zaprezentował przedszkolakom „Legendy znad morza”. W spektaklu online zostały opowiedziane trzy legendy: „O krasnoludkach z Cygańskiej Górki”, „ O Flądrze- dobrej i złej sławie”, „ Dlaczego morze jest słone”.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

23.02 Teatr Forma zaprosił dzieci na przedstawienie online „Pinokio”, znana baśń z pouczającym morałem bardzo podobała się wszystkim przedszkolakom.

http://www.teatrforma.pl/?pinokio-carlo-collodi,30

KONCERT MUZYCZNY

08.02 zaprosiliśmy dzieci na koncert muzyczny p.t: „Pani zima i skrzypce” w wykonaniu Pani Patrycji Lipińskiej. To muzyczna interaktywna audycja, podczas której Pani Zima zaprasza dzieci do zabawy i wspólnego śpiewania. Dzieci dowiedziały  się ciekawostek na temat skrzypiec, dokarmiania ptaszków, oraz poznały tajemnicę Magicznego Śniegu.

BAL KARNAWAŁOWY

26.01 w każdej grupie odbył się bal karnawałowy zorganizowany przez teatr Qfer. Jak zwykle było bardzo wesoło, a kosmiczny wodzirej on-line wprawił przedszkolaki w karnawałowy nastrój. Wesołym tańcom nie było końca, wyginaliśmy śmiało ciało i powtarzaliśmy popularne układy choreograficzne.

KONCERT MUZYCZNY

12.01 odbył się koncert muzyczny on-line „Sporo w buszu animuszu” w wykonaniu grupy ART2YOU. To widowisko muzyczne, w którym w podróż po różnych zakątkach Afryki zabrał dzieci podróżnik Makumba, wraz z buszmenką Maliką i królem Simbą. Podczas występu dzieci zaklinały węża, usypiały lwa, wystukiwały afrykańskie rytmy, uczyły się afrykańskich piosenek, wywoływały deszcz, naśladowały dzikie zwierzęta i świetnie się bawiły przy muzyce rodem z czarnego lądu.

https://www.facebook.com/AkademiaArtystycznaArt2You/videos/sporo-w-buszu-animuszu-kr%C3%B3l-wszystkich-zwierz%C4%85t/384097052659484/

SPEKTAKL TEATRALNY

22.12 przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny pt. „Opowieść Wigilijna” w wykonaniu teatru Qfer. Historia opowiedziana jest za pomocą dziewięciu lalek i masek. Niektóre sceny rozgrywane są w konwencji teatru cieni. Scenografię tworzą stronice książki, które przewracane podmuchem wiatru stanowią tło dla wydarzeń sprzed lat.

https://www.facebook.com/events/1689903651060537/

SPEKTAKL MUZYCZNY

7.12 zaprosiliśmy dzieci na spektakl muzyczny p.t. „W domku Świętego Mikołaja” w wykonaniu teatru Qfer. Przedszkolaki zostały również obdarowane licznymi prezentami z okazji Mikołajek.

https://www.facebook.com/TeatrQfer/

KONCERT MUZYCZNY

30.11 dzieci miały okazję obejrzeć koncert muzyczny p.t. „Muzyka klasyczna na wesoło” w wykonaniu grupy ART2YOU. Przedszkolaki grały na instrumentach, tańczyły i żywo reagowały na propozycje artystów.

www.art2you.com.pl
https://www.facebook.com/AkademiaArtystycznaArt2You/

KONCERT MUZYCZNY

10.11. odbył się w naszym przedszkolu koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Patrycji Lipińskiej. Dzieci powtórzyły wiadomości o symbolach narodowych, przypomniały sobie słowa Hymnu oraz z zainteresowaniem wysłuchały pieśni patriotycznych.

https://nb-no.facebook.com/PatrycjaLipinskadlaDzieci

POKAZ ILUZJI

29.10. gościliśmy wirtualnie iluzjonistę w naszym przedszkolu. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały pokaz sztuczek magicznych i zastanawiały się czy Pan potrafi rzeczywiście czarować.

https://drive.google.com/file/d/1ue0jwQ91IYexBaD8Ij1vb2-k30xkFw20/view

KONCERT ART2YOU

8.10. odbył się koncert muzyczny online grupy ART2YOU. Dzieci z radością wysłuchały znanych utworów w ciekawych aranżacjach muzycznych.

https://www.facebook.com/permalink.php?id=251864458263413&story_fbid=3356331037816724

TEATR GARGULEC

17.09. dzieci obejrzały spektakl teatralny „Sygnalizatorek Jacek”, dzięki któremu przypomniały sobie zasady ruchu drogowego.  Grupa teatralna udostępniła przedstawienie online, ponieważ ze względu na procedury bezpieczeństwa nie możemy gościć aktorów w przedszkolu. Cieszymy się, że chociaż w taki sposób dzieci mają kontakt z teatrem, a Rada Rodziców może wspomóc twórców w tym trudnym dla nich czasie.

https://drive.google.com/file/d/1eVCefSao7ZEm6gXJ7euWFNF3IQTyM7LJ/view