SZLAKIEM SOPOCKICH POTOKÓW

Dnia 21 września wybraliśmy się na wycieczkę pieszą szlakiem sopockich potoków  z przewodnikiem p. Włodzimierzem Śliwińskim Dowiedzieliśmy się,  iż Sopockie szlaki spacerowe pojawiły się w latach sześćdziesiątych XX wieku. Wtedy to na terenie miasta, a głównie na ścieżkach jego leśnego zaplecza, wyznakowano kilka krótkich tras znakowanych na żółtym tle. Wówczas powstało pięć następujących szlaków:  biały – wiewiórki, czerwony – sarni, zielony – motyli, czarny – leśny, niebieski – morski.

My poznaliśmy część szlaku mew, w tym :

Potok Babidolski, Grodowy  oraz Kamienny Potok.

Chwile odpoczynku znaleźliśmy w starym młynie , w którym obecnie  znajduje się Centrum Integracji Społecznej.

Jest to przepiękny teren z bujną roślinnością, ogrodem  i stawem.

Podczas spotkania przewodnik zwracał uwagę i przekazywał nam wiadomości o wybranych drzewach.

Serdecznie dziękujemy naszemu przewodnikowi za tak interesujące spotkanie rozwijające wiedzę przyrodniczą dzieci.