U zegarmistrza

W tym tygodniu 4-latki realizują tematykę dotyczącą pracy zegarmistrza. W sali zorganizowaliśmy kącik tematyczny, w którym wyeksponowane zostały zegary przyniesione przez dzieci z domu. Przedszkolaki poznały historię powstania zegara i jego rozwój na przestrzeni stuleci.

11 lutego 2020 wybraliśmy się na wycieczkę do zakładu zegarmistrzowskiego, aby lepiej dowiedzieć się, na czym polega praca zegarmistrza. Dzieci miały możliwość obejrzeć narzędzia, jakich używa w swojej pracy pan zegarmistrz, a więc lupę, pęsetę, różne rodzaje śrubokrętów. Ponadto miały możliwość zobaczyć, jak wygląda mechanizm zegara od środka. Dzieci obejrzały też zegarki znajdujące się w zakładzie – od ściennych po ręczne. Największy zachwyt wzbudził stary zegar z kukułką.

Dzięki takim wycieczkom dzieci poznają lepiej środowisko społeczne oraz prace ludzi różnych zawodów.