ANGIELSKI 19.05.2020

Hello/How are you

Przypominamy sobie zwroty powitalne, których ostatnio się uczyliśmy, pomoże Wam w tym piosenka: https://www.youtube.com/watch?v=03XgDWozJOw

Family

Powtarzamy słownictwo dotyczące członków rodziny. Przypominam pomocny link: https://www.youtube.com/watch?v=u9kpdmCtO34

Flashcards

Proszę, abyście zagrali dziś w bingo i memory używając kart rodziny, które już wykonaliście wcześniej lub możecie stworzyć nowe z pomocą tego linku:  family flashcards   Przypominam, żeby karteczki nie prześwitywały 🙂

Bingo

Dzielimy karteczki na 2 odrębne stosy, (jedna ciocia w jednym stosie, druga w drugim itd.) Z jednego stosu będziemy losować kolejnych członków rodziny, a z drugiego stosu rozdajemy graczom karty w równej liczbie. Układamy przed sobą rozdane karty, tak aby widzieć „swoich” członków rodziny. Gracz, który losuje kartę z członkiem rodziny z pierwszego stosu, (nie podgląda) mówi nazwę po angielsku. Jeśli ktoś posiada w swoich kartach tego członka rodziny, odwraca kartę rewersem do góry. Kto pierwszy zakryje wszystkie swoje karty, krzyczy BINGO! i wygrywa.

Gra w memo

Te same pary kartoników możemy wykorzystać do gry w memo. Tym razem rozkładamy zakryte karty w równych rzędach i kolumnach pomiędzy graczami. Każdy gracz może odkryć dwie karty, nazywa je po angielsku, jeśli trafi parę tych samych osób, zabiera je jako swoje punkty i w nagrodę ma dodatkowy ruch. Jeśli gracz odkryje dwóch różnych członków rodziny, odkłada je zakryte na dawne miejsce, a ruch rozpoczyna kolejny gracz. Gra toczy się, aż znikną wszystkie karty. Na koniec możemy policzyć zdobyte karty po angielsku i ocenić, kto był lepszy.