Konkurs „Mały badacz”

W ramach dwuletniego Planu przedszkola „Jak to się dzieje?- mali badacze i odkrywcy w przedszkolu” przeprowadzamy z dziećmi różne ciekawe eksperymenty. Poznajemy siłę żywiołów, właściwości magnesu oraz różnych substancji chemicznych i uczymy się wyciągać wnioski z doświadczeń.

Proponujemy Państwu i dzieciom udział w naszym grupowym konkursie „Mały badacz”. Zachęcamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi do opisania i zaprezentowania jednego wybranego eksperymentu w formie zdjęć lub filmiku oraz krótkiego opisu (karty eksperymentu, którą prosimy dostarczyć do przedszkola)

Karta eksperymentu może zawierać następujące punkty:

• tytuł eksperymentu

• niezbędne przybory

• przebieg

• wyniki eksperymentu

• zdjęcie z przeprowadzonego eksperymentu lub schematyczny rysunek wykonany przez dziecko.

Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Termin przesyłania prac to 20.02.2021. Zapraszamy do udziału.