Zajęcia edukacyjne w Muzeum Sopotu

17.09 wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Sopotu. Pani Iwona Zając pokazała nam tajemnicze miejsca w przyległym ogrodzie oraz opowiedziała o ciekawostkach i eksponatach w starej willi. Na koniec dzieci wypełniały kontury szablonów farbą akrylową oraz ozdabiały płócienne torby.

Zasady ruchu drogowego 🚚🚗🚙

W tym tygodniu poznaliśmy zasady ruchu drogowego. Rozmawialiśmy o znakach drogowych, dzieci poznały trzy rodzaje znaków : ostrzegawcze, zakazu oraz informacyjne. Każdy przedszkolaczek wie jak przechodzić i gdzie przechodzić przez jezdnię. Na tym nie kończą się Nasze osiągnięcia poznaliśmy również …

Festyn rodzinny

15.09 odbył się w naszym ogrodzie przedszkolnym festyn rodzinny pod hasłem „Dzień ziemniaka”. Pięciolatki i sześciolatki uczestniczyły w wielu konkurencjach: slalomie, rzucie ziemniakiem do celu, stworzenie cudaków ziemniaczanych oraz obraniu najdłuższej skórki. Panie kucharki uraczyły też przedszkolaki pysznymi frytkami.

Wycieczka do lasu

14.09 wybraliśmy się na wycieczkę do lasu, na której rozpoznawaliśmy gatunki drzew oraz uczyliśmy się nazw sopockich potoków. Dzieciom towarzyszył Pan Włodzimierz Śliwiński, który chętnie dzielił się z przedszkolakami swoją wiedzą i opowiadał o leśnych ciekawostkach.