ANGIELSKI WTOREK 06.04.2021

On the farm

Powtórzymy dziś nazwy zwierząt gospodarczych (a pig, a cow, a horse, a duck, a hen, a chicken, a goose, a goat, a donkey, a mouse, a dog, a cat, a bird)

Pomoże Wam w tym film edukacyjny:

 

Gra w bingo

Wydrukujcie lub narysujcie sami na małych karteczkach (nieprześwitujących) po dwa zwierzątka danego gatunku (2xpig, 2xcow itd.) Ilość zwierzątek dostosowana do możliwości dzieci.

Dzielimy karteczki na 2 odrębne stosy, (jedna świnka w jednym stosie, druga w drugim itd.) Z jednego stosu będziemy losować kolejne zwierzęta, a z drugiego stosu rozdajemy graczom karty w równej liczbie. Układamy przed sobą rozdane karty, tak aby widzieć zwierzęta. Osoba, która losuje kartę ze zwierzęciem z pierwszego stosu, (nie podgląda) mówi nazwę zwierzątka po angielsku. Jeśli ktoś posiada w swoich kartach to zwierzę, odwraca kartę rewersem do góry. Kto pierwszy zakryje wszystkie swoje karty, krzyczy BINGO! i wygrywa.

Gra w memo

Te same pary kartoników ze zwierzętami gospodarczymi możemy wykorzystać do gry w memo. Tym razem rozkładamy zakryte karty w równych rzędach pomiędzy graczami. Każdy gracz może odkryć dwie karty ze zwierzątkami, nazywa je po angielsku, jeśli trafi parę takich samych zwierząt, zabiera je jako swoje punkty i w nagrodę ma dodatkowy ruch. Jeśli gracz odkryje dwa różne zwierzątka, odkłada je zakryte na dawne miejsce, a ruch rozpoczyna kolejny gracz. Gra toczy się, aż znikną wszystkie karty. Na koniec możemy policzyć zdobyte karty po angielsku i ocenić, kto był lepszy.

Na deser znana wszystkim piosenka