ANGIELSKI CZWARTEK 8.04.2021

Powtórzenie słownictwa dot. zwierząt hodowlanych

Wykorzystajcie kartoniki, które wykonaliście do gry w memo. Rozłóżcie je w największym pokoju w różnych miejscach. Rodzice mówią kolejno nazwę zwierzątka, a dziecko podchodzi do obrazka, który przedstawia właściwe zwierzątko i powtarza tę nazwę. Potem zamianka, możecie zmieniać układ zwierząt i wciągnąć do zabawy również rodzeństwo.

Utrwalanie nazw kolorów

Wybieramy razem z dzieckiem kredki w kolorach, których nazw chcemy się nauczyć po angielsku. (red, blue, green, yellow, orange, pink, black, white, purple, brown)

Kładziemy kredki kolejno przed dzieckiem, wymawiamy każdy kolor kredki po angielsku, a dziecko powtarza. Kiedy ułożymy wszystkie kredki, prosimy, aby dziecko zamknęło oczy (close your eyes, please) i chowamy jedną kredkę. Prosimy o otwarcie oczu (open your eyes, please) i dziecko zgaduje po angielsku, którego koloru kredki brakuje. Zabawę powtarzamy kilkukrotnie. Ważne by zamieniać się rolami z dzieckiem i pokazać, że rodzic także czasem może się pomylić. Nie zapominajmy o pochwałach (well done, very good).

Jakiego koloru są twoje zwierzątka

Zapytaj dziecko, jakiego koloru są poszczególne zwierzęta z obrazków memo (np. What colour is the pig?) Dzieci znają ten zwrot i powinny bez trudu odpowiedzieć. Potem możesz rozłożyć obrazki  zwierząt przed dzieckiem i pytać „co jest brązowe?” (What is brown?) dziecko odpowiada po angielsku np. The horse is Brown. W ten sposób powtarzacie nazwy zwierząt i kolorów jednocześnie.

Piosenki na deser:
https://www.youtube.com/watch?v=jYAWf8Y91hA

https://www.youtube.com/watch?v=ybt2jhCQ3lA

https://www.youtube.com/watch?v=tkpfg-1FJLU