ZADANIA NA PIĄTEK 09.04.2021

Dzień Dobry Wszystkim

Dzisiaj dzień plastyczny , dlatego pobawimy się  troszkę kolorami, zacznijmy od małego powtórzenia.

Pewnie pamiętacie jak bawiliśmy się w mieszanie farb – tworzyliśmy różne  kolory i odcienie barw. Jak już wiecie mamy 3 kolory podstawowe : żółty, niebieski i  czerwony , po ich zmieszaniu otrzymujemy 3 kolory pochodne : zielony, fioletowy i pomarańczowy.

Zanim zaczniecie się bawić kolorami, poruszajcie się troszkę -możecie  nauczyć się tej krótkiej  rymowanki i zabawić z rodzicami lub rodzeństwem:

„ Nadeszła wiosna-wonna i radosna, różne kolory w prezencie przyniosła”

Umiecie już ? W takim razie proponuję –  dobierzcie się w pary, podajcie sobie ręce i mówiąc tekst wykonujcie naprzemiennie przysiad i wyprost ( jedna osoba przysiad, druga w tym czasie wyprost)

A teraz już 2 małe  zadania na dziś :

1. Poćwiczcie mieszanie barw podstawowych i tworzenie pochodnych:

Mam nadzieję , że wszyscy macie w domu farby, więc  poćwiczcie  teraz sobie mieszając odpowiednie barwy :

Niebieski+ żółty = zielony

Niebieski+ czerwony= fioletowy

Żółty + czerwony= pomarańczowy

1. 2. „ Kolorowa wiosna” – zabawa plastyczna

A teraz dzieciaki stwórzcie  barwną kompozycję z rozdmuchanych kropel zabarwionej wody. Niech rodzice  nałożą  pędzlem w różnych miejscach kartki papieru spore krople  farb( rozwodnione) w kilku kolorach , będziecie je teraz ostrożnie rozdmuchiwać w różnych kierunkach, przy pomocy rurek do napojów, w ten sposób powstanie barwna wiosenna kompozycja.

MIŁEJ  ZABAWY  I DO PONIEDZIAŁKU DZIECIAKI