TEATR QFER
Niestety Małgosia się podobno rozchorowała, a Jaś usiadł na kamieniu i dostał wilka. Z tego powodu nie obejrzeliśmy dziś inscenizacji baśni „O Jasiu i Małgosi” lecz pouczający spektakl „Śmieciowisko”. Utrwaliliśmy sobie wiedzę o segregowaniu odpadów, a aktorami miały być okazję i dzieci i Panie.
TEATRZYK GARGULEC
„Sikorka Agatka” to zimowa propozycja Teatru Gargulec. Wraz z tytułową bohaterką poznaliśmy zimowe obyczaje ptaków żyjących w Polsce. Z bocianem na moment przenieśliśmy się do Afryki, gdzie flaming i papuga zatańczyli egzotyczny taniec, dowiedzieliśmy się, dlaczego dzięcioł tak uparcie puka w drzewo oraz usłyszeliśmy chór kur.

KONCERT MUZYCZNY

30.01 odwiedziła nas grupa ART2YOU z koncertem „American Express”. Artyści grali na gitarze, skrzypcach, harmonijce grzebieniu. Dzieci także miały okazję wziąć udział w występie i bardzo im się to podobało.

BAL KARNAWAŁOWY

16.01 odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. W klimacie dzikiego zachodu dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach, wesołym tańcom nie było końca, dziękujemy teatrowi Qfer za wspaniałą karnawałową zabawę.

BAJNUTKOWY KONCERT

18.12 odwiedził nasze przedszkole bajnutkowy zespół muzyków, którzy uraczyli nas świątecznym koncertem. Dzieciom bardzo podobał się występ artystów i długo go oklaskiwały.

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

06.12  wraz z Elfem i Śnieżynką wybraliśmy się na poszukiwania Świętego Mikołaja. Po licznych piosenkach świątecznych, kolędach, tańcach i zabawach wreszcie pojawił się długo wyczekiwany gość. Mikołaj odwiedził każdą salę i obdarował nasze przedszkolaki przepięknymi upominkami. Dziękujemy Święty Mikołaju!

KONCERT MUZYCZNY

29.11 nasze przedszkolaki uczestniczyły w koncercie interaktywnym „Hip Hop Hura”, który przygotowała dla nas grupa Art2You. Dzieci pomagały rapować, rozwiązywały muzyczne zagadki oraz tańczyły w rytmie hip hop.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

W środę 27.11.19 w naszym przedszkolu odbyła się krótka uroczystość rozdania nagród za udział w  Konkursie fotograficznym ” Uroki jesieni”. Nasi finaliści to :

Zuzia i Andrzej z IV grupy
Rozalka z III grupy
Kalinka, Julka i Nikodem z I grupy
Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY !!!

 

Przedstawienie „Królewna Śnieżka”

12.11 gościliśmy w przedszkolu Teatr Qfer. Największy krasnal świata opowiadał historię o Królewnie Śnieżce i prosił o pomoc publiczność. Jego sprzymierzeńcem była też niesforna Papużka. Zaproszone do wspólnej zabawy dzieci odgrywały role królewny, królewicza, łowczego i krasnoludków, przedszkolaki ubrane w kostiumy stały się aktorami i uczestnikami opowieści.

Zielone lekcje przyrody

29.10 odwiedziły nas w przedszkolu drapieżne ptaki, dzieci miały okazję dowiedzieć się o zwyczajach i życiu tych zwierząt oraz pogłaskać, a nawet potrzymać niektóre z nich. Było to niezwykłe i niezapomniane przeżycie. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia z prześliczną łagodną sową.

Nie ma zdjęć w tej galerii.

Teatr Gargulec „Zaczarowany koszyczek”

24.10 gościliśmy aktorów teatru Gargulec, którzy wcielili się w mysz i kota oraz staruszkę i krasnala, bohaterów przedstawienia „Zaczarowany koszyczek”. Śmiechu było co niemiara, dzieci świetnie się bawiły a niektóre nawet miały okazję przymierzyć czerwony kubraczek.

Słuchowisko muzyczne

„Mam tę moc. Filmowi Superbohaterowie”

Dziś odwiedził nas zespół ART2YOU, który zabrał nasze przedszkolaki w świat filmu i superbohaterów. Dzieci miały okazję posłuchać gry na klarnecie, saksofonie i akordeonie.

Uczymy bezpieczeństwa z Michałem Kolendą, Portem Gdańsk i Trefl Sopot

7.06 nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele policji, WOPR oraz reprezentanci Trefla Sopot, którzy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, na plaży i w wodzie. Dzieciom Bardzo się podobały interaktywne zajęcia.

Uczymy bezpieczeństwa z Michałem Kolendą i Portem Gdańsk

WYCIECZKA DO DINOPARKU

W ramach obchodów Dnia Dziecka  w naszym przedszkolu, udaliśmy się na ciekawą wyprawę do parku dinozaurów, dzieci były zachwycone ścieżką dydaktyczną, której towarzyszyły wierne kopie prastarych gadów. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.

FESTYN RODZINNY

30.05 odbył się w naszym przedszkolu po raz kolejny festyn rodzinny. Atrakcji było wiele, dzieci mogły wziąć udział w zabawach ruchowych oraz plastycznych. Rodzice przygotowali przepyszne przekąski z różnych stron świata. Wszystkim dziękujemy za pomoc, zaangażowanie oraz aktywne uczestnictwo w festynie.

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA DYPLOMÓW

24.05 uczestniczyliśmy w uroczystości wręczenia dyplomów w Instytucie Oceanologii PAN za konkurs „I live by the Sea”. Gratulujemy laureatom: Vivi, Tomkowi, Basi, Dominikowi i Kayi

 

ZAGRODA POWROTY

10.05 gościliśmy w naszym przedszkolu mieszkańców kurnika, nie były to tylko kurki, ale też gąska, kaczki i indyk. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska wiejskie ptactwo oraz podziwiać ich potomstwo. Dzieci były zachwycone małymi pisklakami, co odważniejsi pogłaskali nawet ptaki i nosili je na rękach.

« 1 z 2 »

I LIVE BY THE SEA CONTEST 2019

Podobnie jak w zeszłym roku, dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie I live by the sea. Nakręciliśmy wspólnie filmik, który mówi o tym jak powinniśmy dbać o nasze Morze Bałtyckie. Wyniki konkursu oraz filmik można zobaczyć tu:

https://www.youtube.com/channel/UCVJ64hBm8CaSrmsp0P5LnHQ

http://www.todaywehave.com/I_live_by_te_Sea_Contest_2019_Results_of_the_contest.html

 

KONCERT MUZYCZNY

25.04 odbył się w naszym przedszkolu audycja muzyczna pt. „Czary mary hokus pokus czyli magiczne sztuczki muzyczne”

KINO SFERYCZNE

Dzieci miały dziś okazję obejrzeć film przyrodniczy w wielkim balonie. Wrażenia były niesamowite.

 

KONKURS KULINARNY

20.03 odbył się konkurs kulinarny z udziałem dzieci z innych sopockich przedszkoli. Przedszkolaki przygotowały potrawy z różnych stron świata a jury orzekło, że dzieci z naszego przedszkola wywiązały się z zadania najlepiej przygotowując napój lassi z mango. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, Paniom nauczycielkom za opiekę oraz Pani Magdzie intendentce, Panu Piotrowi i tacie Marcela – kucharzowi za zaangażowanie i pomoc.

« 1 z 2 »

 

 

WARSZTATY PRZYRODNICZE

18.03 przybyła do naszego przedszkola Pani Gosia ze swoją menażerią. Przekonywała nas, że można pocałować afrykańskiego ślimaka oraz przytulić karaluchy z Madagaskaru, nie brakowało odważnych dzieci.

 

 

POCIĄG REGIO JAK Z NUT

1.02 dzieci obejrzały i wysłuchały audycji muzycznej w wykonaniu grupy Art2You. Dzieci żywo reagowały podczas występu i chętnie uczestniczyły w proponowanych zabawach.

 

ZIMOWA OPOWIEŚĆ

18.01 dzieci obejrzały baśń Teatru Pinokio „Zimowa opowieść”. Przedszkolakom bardzo się spodobały pięknie wykonane lalki.

BAL KARNAWAŁOWY

15.01 odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Dzieci przebrane za różne postaci z bajek ( i nie tylko) bawiły się w rytm znanych przebojów, śpiewały piosenki oraz brały udział w licznych konkursach ze słodkimi nagrodami.

KRAINA LODU

Starszaki z gr IV zaprezentowały przed całym przedszkolem musical „Kraina Lodu” nad którym pracowały przez ostatni miesiąc. Dzieciom bardzo podobał się występ i długo oklaskiwały małych artystów.