Zajęcia edukacyjne w bibliotece

31.10 wybraliśmy się na zajęcia edukacyjne o tematyce patriotycznej do biblioteki. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, uczestniczyły w zabawach ruchowych, układały puzzle oraz wykonały biało-czerwone kotyliony, które wykorzystamy podczas obchodów Święta Niepodległości w przedszkolu.

Chatka leśnego skrzata

26.10 wybraliśmy się do lasu z przewodnikiem PTTK Włodzimierzem Śliwińskim. Wzięliśmy udział w projekcie „GOZpodarność od przedszkola do dyrektora” organizowanym przez Polski Klub Ekologiczny. Dzieci zbudowały chatkę dla leśnego skrzata z materiału przyrodniczego oraz pojemniki do sortowania śmieci. Uczyły się …

Spacer po lesie

28.09 wybraliśmy się z przewodnikiem PTTK na spacer po pobliskim lesie. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie oraz rozpoznawały wybrane gatunki drzew. Zbieraliśmy też po drodze jesienne skarby.

Piramida zdrowego żywienia

Dzieci z grupy IV wzięły udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących zdrowego trybu życia oraz prawidłowego odżywiania się. Mogły się przekonać ile cukru znajduje się w wodzie smakowej oraz skosztować naturalnego soku ze świeżych pomarańczy.