Pierwsza pomoc

11.12 przedszkolaki wzięły udział w warsztatach z pierwszej pomocy. Organizatorami była Straż Miejska oraz Straż Pożarna w Sopocie. Instruktorzy pokazywali dzieciom, jak mogą ratować życie poszkodowanych osób. Dzieciom bardzo podobały się te praktyczne ćwiczenia.

Prezentacja Franka

W ramach projektu edukacyjnego „Najlepsze bo.. polskie” Franek przypomniał nam bajkę „Bolek i Lolek”. Mogliśmy podziwiać domek, który Franek wykonał dla bohaterów, czuliśmy się jakbyśmy naprawdę oglądali odcinek przygód dwóch braci urwisów. Dziękujemy Frankowi!

Pieczenie pierników

Maluszki już rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.  3.12.2018 wspólnie z rodzicami pięknie wykonały pierniki. Dowiedziały się z jakich składników powstają, jak pięknie pachną… tyko szkoda, że musimy poczekać z degustacją.

Prezentacja Vivienne

Vivienne wraz z tatą zaprezentowała nam wszystko na temat ziemniaka w ramach projektu edukacyjnego „Najlepsze bo… polskie”. Dzieciom najbardziej spodobał się eksperyment polegający na wytworzeniu prądu z ziemniaka.  Dziękujemy Vivienne i tacie za zaangażowanie.

Jedziemy windą

W ramach zajęć o sprzętach elektrycznych odwiedziliśmy pobliski hotel i dzięki uprzejmości pracowników obserwowaliśmy jak działają windy. Zgodnie z pomysłem dzieci podzieliliśmy się nawet na dwie grupy i sprawdzaliśmy, która winda szybciej dotrze na dane piętro. Nasze przedszkolaki miały wielką …

Urządzenia elektryczne dawniej i dziś

Dzieci miały dziś okazję same ocenić użyteczność sprzętów elektrycznych w gospodarstwie domowym. Ubijaliśmy białko jajka za pomocą tradycyjnej trzepaczki oraz miksera. Przyrządziliśmy także pyszny zdrowy sok z marchewek oraz jabłek z sadu przyniesionych do przedszkola przez Tatianę w ramach projektu …