Wielkanocne babeczki

W środę 5.04 stworzyliśmy z przedszkolakami przepis obrazkowy oraz upiekliśmy wspólnie z rodzicami wielkanocne babeczki. Serdecznie dziękujmy za pomoc w zakupie składników oraz za wielkie zaangażowanie oraz współpracę podczas przygotowania wypieków.

Wycieczka „Sopockie Potoki”

27.03.2023r. byliśmy na wycieczce z przewodnikiem Panem Włodzimierzem Śliwińskim – przedstawicielem koła „Sopockie potoki”. Poznawaliśmy krajobraz najbliższej okolicy, położenie dwóch z jedenastu potoków, które płyną w Sopocie. Poszerzaliśmy wiedzę o naszym mieście.

W Muzeum Sopotu

29.03.2023r. byliśmy w Muzeum Sopotu. Poznawaliśmy ciekawostki o Morzu Bałtyckim i jej mieszkańcach. Spacerowaliśmy po plaży, zbieraliśmy muszelki, rysowaliśmy mieszkańców naszego morza.

W Operze Leśnej

16.03.2023r. mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie muzycznym „Pomposo i … Muzyczna Trójka” w Operze Leśnej w Sopocie. Pomposo wraz z przyjacielem i widzami – Pomponami, podróżuje do najdalszych krain w poszukiwaniu ciekawostek ze świata muzyki oraz historii muzyki. Wraz z …

28.02.2023r. Przedstawienie muzyczne

W dniu 28.02.2023 r. dzieci uczestniczyły w przedstawieniu muzycznym pt.: „Wspaniały rycerz”. Oglądały przygody dzielnego rycerza, poznały kodeks rycerski, zostały też pasowane na rycerzy. Miały okazję poznania i słuchania gry na instrumentach muzycznych takich jak: flet poprzeczny, cytra, chiński flet …