Muzyczny gość

W tym tygodniu rozmawialiśmy o muzyce, dzieci przyniosły z domu różne instrumenty muzyczne oraz wykonaliśmy grzechotki z kubeczków po jogurtach. Gościliśmy również w przedszkolu Pana Andrzeja – tatę bliźniaczek, który gra na perkusji. Dzieci miały okazję zobaczyć werbel i talerz …

Spotkanie z policjantami

W środę 8.05 do naszego przedszkola zawitali policjanci. Pod czujnym okiem stróżów prawa dzieci powtarzały zasady  bezpiecznego przejścia przez ulicę w praktyce. Po spacerze przedszkolaki pokolorowaly wybrane znaki drogowe.

Zajęcia edukacyjne

W poniedziałek 6.05 w ramach projektu edukacyjnego odwiedziła nasze przedszkole Pani ornitolog, która przybliżyła dzieciom wybrane gatunki ptaków mieszkających w Polsce. Przedszkolaki miały okazję porównać wygląd jaj poszczególnych ptaków i dowiedzieć się o ich zwyczajach.