„Świat w przedszkolu”- program edukacyjny.

Nasza grupa rozpoczyna realizację programu „Świat w przedszkolu”, który jest organizowany przez Polską Akcję Humanitarną. Celem programu jest pokazanie poprzez zabawę i rozmowy, że wszyscy jesteśmy częścią świata. Odległe geograficznie wydarzenia wpływają na nas i mamy wpływ na to co się dzieje na innych kontynentach. Program wpisuje się w założenia edukacji globalnej i skupia się przede wszystkim na poszukiwaniu współzależności oraz wzmacnianiu otwartości na różnorodność.

Tematy zajęć

Program składa się z 5 modułów tematycznych – każdy zaprojektowany na co najmniej 3x30min.

1. Noc i dzień – Jak wygląda Ziemia z różnych perspektyw?
  2. Ciepło i zimno – Czym są zmiany klimatu?
  3. Woda i życie – Co się dzieje, gdy nie ma wody?
  4. Jedzenie i konsumpcja – Skąd pochodzi to, co jemy i pijemy?
  5. Migracje i integracja – Dlaczego ludzie opuszczają swoje miejsca zamieszkania?

Koordynator : Aleksandra Lewandowska